Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Bursztynowa szkatuła pełna tajemnic – Muzeum Zamkowe zaprasza na wykłady.

W związku z tym, że w czerwcu obchodzone są Światowe Dni Bursztynu, Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na wykłady poświęcone badaniom szkatuły Christopha Mauchera, najcenniejszego obiektu bursztynowego w zbiorach Muzeum.

W czerwcu świętujemy obchody Światowych Dni Bursztynu. Muzeum Zamkowe w Malborku, jako opiekun jednej z najwspanialszych na świecie kolekcji bursztynu, obchody te w tym roku uświetnia w sposób wyjątkowy - serią spotkań i wydarzeń realizowanych w ramach wystawy czasowej pt. „Christoph Maucher. Bursztynowa szkatuła pełna tajemnic” oraz projektu naukowego pn. „Badania technologiczne szkatuły autorstwa Christopha Mauchera, najcenniejszego obiektu bursztynowego w zbiorach Muzeum Zamkowego w Malborku”.

Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszamy na wykłady poświęcone badaniom nad tą wyjątkową szkatułą.

- „Wykład poprowadzą kuratorzy z Muzeum Zamkowego w Malborku: Katarzyna Kita i Jolanta Ratuszna, a także zaproszeni goście: dr hab. inż. Ewa Wagner-Wysiecka, dr Anna Ryguła, dr Anna Klisińska-Kopacz z Laboratorium Analiz i Nieniszczących Badań Obiektów Zabytkowych Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Lech J. Zdrojewski z Fundacji OKO-LICE KULTURY, Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników” - zachęca do udziału w wydarzeniu Muzeum.

Wykłady odbędą się we wtorek, 25 czerwca i czwartek, 27 czerwca o godz. 17:00 w Ośrodku konferencyjnym KARWAN.

W tych samych dniach w godz. 16:00-16:40 odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Wstęp 5 zł - bilety do nabycia w kasie Muzeum.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szczegóły dot. projektu dostępne na stronie: https://zamek.malbork.pl/projekt/maucher/


 

Informacja: Muzeum Zamkowe w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.