Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Policjanci na rodzinnych festynach z okazji rozpoczęcia wakacji.

  • Wydanie nr 199/2024
  • 24 czerwca 2024, 13:00
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Policjanci na rodzinnych festynach z okazji rozpoczęcia… fot. KPP Sztum
W miniony weekend policjanci wzięli udział w festynach zorganizowanych w Dzierzgoniu i Sztumie. Funkcjonariusze przygotowali m .in. prezentację sprzętu policyjnego, który cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych uczestników wydarzenia.

W miniony weekend odbyły się festyny rodzinne w Dzierzgoniu i Sztumie. Nie mogło na nich zabraknąć sztumskich policjantów, którzy przygotowali dla uczestników zabawy dużo atrakcji, w tym pokaz sprzętu wykorzystywanego na co dzień w służbie przez stróżów prawa.  
- „Uczestnicy festynu, szczególnie ci najmłodsi, licznie odwiedzili policyjne stanowisko. Mundurowi opowiadali o specyfice swojej pracy, a dzieci z zaciekawieniem słuchały policyjnych historii. W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz w związku z wakacjami, mówili o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu. Była mowa nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również jak zachować się nad wodą, korzystaniu ze strzeżonych kąpielisk, stosowaniu się do obowiązujących znaków oraz dostosowaniu rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności” - wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Funkcjonariusze apelowali również o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami obcymi. Ponadto dzieci mogły sobie zrobić odcisk palca oraz pokolorować kolorowanki, tematycznie przedstawiające właściwe zachowanie  na drodze czy przypominające numer alarmowy. 
W trakcie festynu nie zabrakło również rozmów z mieszkańcami na temat zagrożeń i udzielania cennych wskazówek. Szczególną uwagę policjanci zwracali na oszustwa, które w największej mierze dotyczą seniorów. Omówili metody „na policjanta” czy „na wnuczka”. 
- „Dużym zainteresowaniem cieszyły się oznakowane radiowozy oraz policyjny motocykl, przy których najmłodsi bardzo chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzieci mogły usiąść za kierownicą policyjnego samochodu, co stanowiło dla nich niezapomniane przeżycie” - dodaje policjantka. - „Dorośli przy tej okazji mogli uzyskać informacje na temat doboru i rekrutacji do Policji. Funkcjonariusze zachęcali do wstąpienia w jej szeregi, opowiadając o procesie procesie kwalifikacyjnym do służby”.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.