Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy i znaczne przekroczenie prędkości – policjanci podsumowali weekend.

  • Wydanie nr 199/2024
  • 24 czerwca 2024, 12:39
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy i znaczne przekroczenie prędkości… fot. zdjęcie poglądowe
W trakcie minionego weekendu policjanci interweniowali wobec kierowców, którzy w rażący sposób łamali przepisy kodeksu drogowego – ukarali m.in. trzech nietrzeźwych kierujących.

W sobotę, 22 czerwca około godz. 13:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy.

- „Interwencja miała miejsce w centrum Malborka, gdzie świadek zatrzymał osobowego Opla, a następnie zabrał kluczyki i uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu” - wyjaśnia st. sierż. Martyna Orzeł, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie trzeźwości, które wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie 50-latka.

- „Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia do kierowania 50-latkowi, a za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał przed sądem” - dodaje policjantka. - „Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz zakaz prowadzenia pojazdów”.

Kolejną interwencję policjanci malborskiej drogówki przeprowadzili w miejscowości Cisy gm. Malbork po godz. 16:00. Mundurowi w trakcie dokonywania pomiaru prędkości zatrzymali kierującego osobowym Volkswagenem, który drastycznie przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym.

- „22-letni mieszkaniec gminy Miłoradz poruszał się z prędkością 103 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Mężczyzna stracił uprawnienia na okres 3 miesięcy i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 zł. Na jego „konto” przybyło także 13 punktów karnych” - informuje st. sierż. Martyna Orzeł.

W trakcie sobotniej służby, w miejscowości Lichnowy po godz. 17:00 dzielnicowy oraz funkcjonariusz zespołu kryminalnego z Komisariatu Policji w Nowym Stawie zatrzymali do kontroli kierującego Oplem. Mundurowi od razu wyczuli woń alkoholu od mężczyzny, w związku z tym poddali go badaniu alkomatem.

- „Wynik niestety nie był negatywny, urządzenie wykazało ponad 2 promile w organizmie mężczyzny. 68-letni mieszkaniec gminy Lichnowy został natychmiast zatrzymany, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stracił prawo jazdy” - dodaje policjantka.

Kierujący nie uniknie odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Do kolejnego zatrzymania doszło w niedzielę, 23 czerwca po godz. 17:00. Mundurowi z nowostawskiego komisariatu zatrzymali do kontroli rowerzystę, który na widok radiowozu zmienił kierunek jazdy.

- „Policjanci przeprowadził badanie, które wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 62-letniego mieszkańca gminy Nowy Staw. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, kierujący jednośladem został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł” - informuje policjantka.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, w trakcie niedzielnej służby, w miejscowości Trępnowy gm. Nowy Staw kontrolowali prędkość. Do kontroli zatrzymali osobowe BMW, którego kierujący nie zastosował się do ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 38-letni mężczyzna nie powinien znaleźć się za kierownicą pojazdu mechanicznego. Wobec mieszkańca gminy Lichnowy sąd orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego złamanie jest przestępstwem.

- „Policjanci ukarali 38-latka mandatem karnym w wysokości 300 zł i 5 punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości, a za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych odpowie już przed sądem, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do lat 5” - podsumowuje działania st. sierż. Martyna Orzeł.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.