Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczne wakacje w powiecie malborskim.

Bezpieczne wakacje w powiecie malborskim. fot. archiwum TvRegionalna24.pl/kąpielisko miejskie w Malborku
W Starostwie Powiatowym w Malborku odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku w naszym powiecie.

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie w ramach Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy Staroście Malborskim.

- „Głównym tematem komisji było omówienie problematyki związanej z bezpiecznymi wakacjami na terenie powiatu malborskiego” - informuje Stanisław Chabel, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Malborku. - „Służby i inspekcje szczegółowo  omówiły stan przygotowania, zapewniając o koordynacji wspólnych działań kontrolnych i prewencyjnych”.

Do wspólnych działań kontrolnych wykorzystana zostanie Baza Wypoczynku Ministerstwa Edukacji i Nauki. Służby ocenią przygotowania obiektów w zakresie ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa sanitarnego, gdzie przewiduje się wypoczynek 240 osób - dzieci i młodzieży uczestniczących na koloniach i półkoloniach.

Działania przełożą się na wspólne patrole służb, bezpieczeństwo kąpielisk i organizowanych imprezach masowych.

- „Niestety, zaskakują nas coraz częściej anomalie pogodowe, dlatego zachęcam do czytania komunikatów RSO /Regionalny System Ostrzegania/, lokalnych stron internetowych, aplikacji Blisko. Znajdziemy tam na szybko niezbędne informacje, ostrzeżenia  i określony czas trwania zagrożenia” - dodaje Stanisław Chabel. - „Należy stwierdzić, że służby są dobrze przygotowane i możemy się czuć bezpiecznie na terenie powiatu  malborskiego, ale musimy pamiętać, że od nas samych zależy dużo. W okresie powakacyjnym dokonamy oceny i mamy nadzieję, że wypadnie ona pozytywnie”.

 

Informacja: Starostwo Powiatowe w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.