Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Za gorąco w autobusach elektrycznych w Malborku. Czy klimatyzacja działa? - pyta mieszkaniec.

Za gorąco w autobusach elektrycznych w Malborku. Czy klimatyzacja działa?… fot. archiwum TvRegionalna24.pl
Jazda komunikacją miejską w upalne dni, gdy autobusy są przepełnione w godzinach szczytu, zapewne nie należy do przyjemności. Choć włączone są urządzenia klimatyzacyjne, pasażerowie odczuwają zbyt wysoką temperaturę w środku. Wielu z nich wydaje się wówczas, że klimatyzacja w ogóle nie działa. Dlaczego tak się dzieje? Miejski Zakład Komunikacji w Malborku wyjaśnia tę kwestię.

Do naszej redakcji TvRegionalna24.pl napisał jeden z mieszkańców Malborka, który zwrócił uwagę na jeden szczegół w autobusach elektrycznych.

- „Czemu, jak jedzie autobus elektryczny, nie ma włączonej klimatyzacji? Autobusy są przepełnione w godzinach szczytowych i można się udusić. Byłem świadkiem, że kobieta w ciąży była tak ściśnięta, że jak by nie wysiadła, to by upadła, bo nie ukrywajmy - populacja nie dba prawidłowo o higienę czy też stan zdrowia jest inny” – napisał mieszkaniec naszego miasta. - „Rozumiem, że autobusy są przepełnione, bo darmowa jest komunikacja, ale jak już trzeba ludzi upychać, to kierowca powinien odmówić przejazdu to zagraża dla naszego bezpieczeństwa, a zaznaczając przy tym jak jedzie autobus spalinowy to klimatyzacja działa. Czyżby oszczędzają akumulatory czy stan techniczny pojazdów jest inny niż powinien?”

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Malborku.

W odpowiedzi Miejski Zakład Komunikacji w Malborku poinformował, że klimatyzacja w autobusach elektrycznych włącza się automatycznie w momencie uruchomienia pojazdu.

- „Autobusy posiadają czujnik temperatury, który uruchamia pracę klimatyzatora, gdy temperatura powietrza przekroczy 22˚C w przedziale pasażerskim, utrzymując stałą temperaturę na poziomie 22˚C” - wyjaśnia MZK. - „W Malborku czas przejazdu pomiędzy przystankami autobusowymi jest krótki, na każdym przystanku otwierane są wszystkie drzwi, co oznacza nieustanną wymianę powietrza powodując trudności w utrzymaniu stałej temperatury 22˚C w pojeździe. Pojazdy elektryczne oznakowane są jako pojazdy klimatyzowane. Wewnątrz pojazdów umieszczone są informacje o zakazie otwierania okien przez pasażerów, gdyż działanie takie powoduje brak efektywnej pracy klimatyzacji. Niestety pasażerowie często nie stosują się do zakazu otwierania okien, w efekcie czego klimatyzacja nie spełnia swojej funkcji”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
andreadoria
andreadoria 27.06.2024, 13:12
ten ciul niewidział co to jest przepełniony autobus
Jan
Jan 23.06.2024, 15:45
Całe te elektryki to lipa...
Taka jest prawda.
Taka jest prawda. 23.06.2024, 16:20 (odpowiedź do Jan)
Kuźwa, masz darmowy autobus i jeszcze wybrzydzasz. Wam, roszczeniowcom, w dudach się poprzewracało od dobrobytu.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 25.06.2024, 09:41 (odpowiedź do Taka jest prawda.)
Nie darmowa! To kosztuje ponad 7 mln zł rocznie nas wszystkich !