Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DW515. Uwaga, kierowcy! Wkrótce utrudnienia w Dzierzgoniu.

DW515. Uwaga, kierowcy! Wkrótce utrudnienia w Dzierzgoniu. fot. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, że od przyszłego tygodnia – w związku z przebudową drogi wojewódzkiej 515 - rozpoczną się prace budowlane w Dzierzgoniu. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

- „Informujemy, że od 27 czerwca br. rozpoczynają się prace budowlane w Dzierzgoniu związane z przebudową drogi wojewódzkiej nr 515. W związku z tym należy spodziewać się utrudnień, w pierwszej kolejności w postaci ruchu wahadłowego na dwóch odcinkach DW515: od strony Malborka wraz ze skrzyżowaniem z ul. Elbląską (długość ok. 250 m) oraz w centrum miasta od skrzyżowania z ul. 1 Maja do mostu na rz. Dzierzgonce (długość ok. 110 m)” - informuje ZDW.

W ramach tej inwestycji droga wojewódzka 515 przebudowana zostanie na odcinku około 1,56 km od wjazdu do miasta od strony Malborka do mostu na rzece Dzierzgonce.

Wszystkie roboty budowlane mają się zakończyć w lutym 2026 r.

- „Koszt tych prac wyniesie ok. 22,6 mln zł. Finansowanie inwestycji zapewnią środki Samorządu Województwa Pomorskiego (16,7 mln zł) oraz Miasta Dzierzgoń (5,9 mln zł)” - dodaje ZDW.

 

 

Informacja i zdjęcie: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.