Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Bezpieczny wypoczynek nad wodą – służby apelują o rozwagę! Wideo

  • Wydanie nr 199/2024
  • 20 czerwca 2024, 12:23
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Bezpieczny wypoczynek nad wodą – służby apelują o rozwagę! Wideo fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W tym roku szybciej niż zwykle doszło do pierwszych tragicznych utonięć na Mierzei Wiślanej. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. Morze w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Jesteś gotowy, aby bezpiecznie spędzić swój czas nad wodą?

Wysoka temperatura na początku czerwca spowodowała, że wielu turystów skorzystało z uroków plaż na Mierzei Wiślanej. Niektórzy zdecydowali się nawet na pierwszą kąpiel. Niestety, doszło do dwóch pierwszych utonięć.

Jak co roku w okresie wakacyjnym służby ratunkowe na Mierzei Wiślanej mają czas bardzo intensywnej pracy. Niestety w większości jest to spowodowane lekceważeniem zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

- „Przypominamy, że w dużej mierze od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby nie przeceniać swoich możliwości. Morze jest żywiołem bardzo nieprzewidywalnym, każdy z nas powinien z rozsądkiem korzystać z kąpieli morskich. Niestosowanie się do poleceń ratowników, obowiązujących zakazów i omijanie strzeżonych kąpielisk w połączeniu z bezmyślnością i alkoholem, może skończyć się tragicznie. Niestety nadal wiele osób lekceważy polecenia ratowników i zakazy obowiązujące na plaży” - wyjaśnia mł. asp. Karolina Figiel, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. 

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku

* Jeżeli na strzeżonej plaży obowiązuje czerwona flaga, to oznacza bezwzględny zakaz kąpieli! Warunki morza w tym momencie są zagrażające dla naszego życia!

* Nie omijaj strzeżonej plaży! Na niestrzeżonych plażach w tym czasie obowiązują takie same warunki zagrażające naszemu życiu!

* Stosuj się do poleceń ratowników!

* Nie wchodź do wody pod wpływem alkoholu!

* Łańcuch życia powinien być tworzony przez profesjonalistów!

Zgodnie z art. 34. Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych osoba, która nie stosuje się do polecenia zarządzającego obszarem wodnym lub upoważnionej przez niego osoby i wchodzi na obszar wodny albo nie opuszcza tego obszaru, podlega karze grzywny.

Pamiętajmy! Jeśli złamiesz te zasady, twoja kąpiel może być już ostatnią kąpielą.

 

Materiał wideo i zdjęcie: KPP w Nowym Dworze Gdańskim

 

W filmie wystąpili: Posterunek Policji w Krynicy Morskiej, OSP Jantar, Stacja Ratownictwa Morskiego Sztutowo, Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku - Ratownicy Medyczni, WOPR Elbląg.

Zdjęcia i montaż: mł. asp. Karolina Figiel KPP w Nowym Dworze Gdańskim

Operator drona: OSP Jantar Grzegorz Pegza

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.