Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Powstał klub miłośników motocykli MOTO-CEZ. Wideo i zdjęcia

Malbork. Powstał klub miłośników motocykli MOTO-CEZ. Wideo i zdjęcia fot. archiwum prywatne MOTO-CEZ
Z inicjatywy pracowników Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, których połączyło zamiłowanie do jednośladów, powołano do życia klub miłośników motocykli MOTO-CEZ.

Klub miłośników motocykli MOTO-CEZ powstał dopiero w tym miesiącu. Zrzesza nie tylko pracowników Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, ale również inne osoby z powiatu malborskiego. Jak podkreśla jeden z członków klubu Rafał Dąbek, w planach grupy jest wspólne zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce, organizacja rajdów oraz dzielenie motocyklowej pasji.

Już nawet mają za sobą wspólną podróż, podczas której zwiedzili ciekawe zakątki powiatów: sztumskiego, kartuskiego i iławskiego. W pierwszy rajd wyruszyli w miniony weekend, w dniach 14-16 czerwca. W pierwszej kolejności odwiedzili wieś Pudłowiec, gdzie znajdują się ruiny pałacu Victora i Margarethe Fehlauer oraz wieś Jerzwałd, gdzie zapalili znicz na grobie znanego pisarza Zbigniewa Nienackiego, autora książek o przygodach Pana Samochodzika. W kolejnych dniach odwiedzili zamek w Szymbarku oraz Badawczo-Szkoleniowy Ośrodek Manewrowania Statkami w Kamionce koło Iławy. Bazą rajdu była malownicza miejscowość Siemiany położona nad najdłuższym jeziorem w Polsce, Jeziorakiem.

- „Rajd zakończył się w niedzielę w strugach deszczu, ale z uśmiechem na twarzach uczestników” - mówi Rafał Dąbek. - „Już wkrótce planujemy kolejny rajd, tym razem brzegiem Zalewu Wiślanego od Nadbrzeża przez Suchacz, Tolkmicko, Frombork do Braniewa”.

Więcej szczegółów w materiale wideo.

 

Zdjęcia: archiwum prywatne MOTO-CEZ

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Andrzej
Andrzej 19.06.2024, 17:26
W Malborku jest kilka klubów i stowarzyszeń motocyklowych mniejszych i większych. Nawet w Sztumie jest klub działający od 2011 roku.Skąd takie zainteresowania tv Malbork tylko tym klubem?Mimo wszystko źyczymy szerokości i zadowolenia z jazdy.Lewa w górę.
Paweł
Paweł 19.06.2024, 22:42 (odpowiedź do Andrzej)
nie wnikam skąd zainteresowanie. bardziej mnie interesuje czemu w tak małym mieście jest tyle klubów... nie lepiej być razem skoro jest nas garstka? był reaktywowany klub z lat 80-90 o nazwie "Krzyżak" było nas sporo a z biegiem czasu nikogo i projekt upadł - w Ciekawej miesiąc temu było organizowane MOTOKAWA w piątki od 17. - trzy tygodnie z rzędu nie było nikogo zainteresowanego. Wpaść pogadać. obejrzeć motocykle, wpaść na pieszo wypić piwo i pogadać. Nie uda się organizacja niczego w tym mieście skoro ludzie nie chcą się nawet spotykać. - zrzeszać, tworzyć więzi i przyjaźnie.
Andrzej
Andrzej 20.06.2024, 11:26 (odpowiedź do Paweł)
Jest wiele klubów bo jast dużo ludzi i motocykli.Kiedyś było mało to był jeden klub i wystarczyło.Jest podobno demokracja i wolność,więc kaźdy wyznaje różną formę klubu.Jedni jeżdżą inni się lansują jeszcze inni robią co innego z motocyklami...Ale ogólnie ludzie żyją w zgodzie pomiędzy sobą.Świadczą o tym liczne zloty i imprezy w okolicy.Zawsze można tam pogadać przybyć pianę czy integrować się.Kto co lubi....Pozdrawiam i rurra.....
Paweł
Paweł 20.06.2024, 23:45 (odpowiedź do Andrzej)
czy motocykli jest wiele? - raczej coraz mniej. Motocykl przestaje być modny, zostają ci co chcą (i dobrze) Ale ludzi chcących działać jest jeszcze mniej. Toteż moje zdanie iż podziały zbędne. W koło dzieje się wiele na pewno. ale nie u nas :)
Bmw
Bmw 19.06.2024, 23:43 (odpowiedź do Paweł)
Co do Ciekawej to chyba słabo ogłoszone to było bo jakoś nie było słychać, a co do Krzyżaka to wszystko się zgadza plus fakt iż był to całkowicie legalny klub zarejestrowany. LWG
Paweł
Paweł 20.06.2024, 23:49 (odpowiedź do Bmw)
Tak w dawnych latach "krzyżak" był oficjalnym zarejestrowanym klubem. - co do rozgłoszenia informacji w ciekawej była rozgłaszana przez kilka tygodni jak tylko można było. Internet, profile na FB, sms wśród znajomych "motocyklistów"
Paweł
Paweł 19.06.2024, 22:43 (odpowiedź do Paweł)
powstanie 15 klubów po 3-4 osoby i tyle z tego. - bo każdy się kłóci, nie zgadza, ma inne zdanie. Zamiast spotykać się bez podziałów, dzielić doświadczeniami i radami.
paweł
paweł 19.06.2024, 22:46 (odpowiedź do Paweł)
aczkolwiek trzymam kciuki może komuś uda się ruszyć to miasto...
Andrzej
Andrzej 20.06.2024, 17:25 (odpowiedź do paweł)
Samym klubem motocyklowym nie rozruszasz tego miasta.Pozostaje wszystko po staremu na następne kilka lat.Najlepiej by było wejść we współprace z samorządem lub jakimś centrum czy domem kultury tak jak robią to inni.Ale to przyszłość dopiero.Ale i tak źyczę nowemu klubowi szybkiego rozwoju i wytrwałości.Może tym razem się uda.
Paweł
Paweł 20.06.2024, 23:50 (odpowiedź do Andrzej)
Pytanie czy te centra, dom kultury, czy obecny MCKiE chce wchodzić w jakąś współpracę. Dawniej tak bywało w Nowym Stawie, Nowym Dworze.