Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat nowodworski. Pożar autobusu w Marzęcinie.

Powiat nowodworski. Pożar autobusu w Marzęcinie. fot. KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim
Do zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na drodze w pobliżu miejscowości Marzęcino gm. Nowy Dwór Gdański. W trakcie jazdy zapalił się silnik usytuowany w tylnej części pojazdu. Kierowca ewakuował się przed przybyciem służb ratunkowych.

We wtorek, 18 czerwca około godz. 15:10 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie o pożarze autobusu przed miejscowością Marzęcino. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy KP PSP Nowy Dwór Gdański i zastęp OSP Marzęcino oraz policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a strażacy przystąpili do gaszenia ognia, który powstał w silniku zlokalizowanym na końcu pojazdu.

- „Po dojeździe strażacy zastali rozwinięty pożar w tylnej części pojazdu. W trakcie zdarzenia w autobusie znajdował się tylko kierowca. Działania straży przede wszystkim polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody oraz piany na palący się autobus” - informuje ogn. Krzysztof Klein z KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim.

- „Dzięki szybkiej reakcji kierowcy, który po zauważeniu zadymienia zatrzymał pojazd, nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy” - dodaje nowodworska policja.

 

 

Zdjęcia: KP PSP Nowy Dwór Gdański, KPP Nowy Dwór Gdański

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.