Wydanie nr 176/2024, Poniedziałek 24.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Emilia, Wilhelm, Danuta, Jan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W lipcu kolejna edycja Oblężenia Malborka – ruszyła sprzedaż biletów na nocne inscenizacje.

W lipcu kolejna edycja Oblężenia Malborka – ruszyła sprzedaż biletów… fot. archiwum TvRegionalna24.pl/tak było podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia
Od ponad 20. lat malborski zamek pod koniec lipca zamienia się w tętniące życiem średniowieczne miasto. Tak, przed nami kolejna edycja niezwykle widowiskowego i barwnego wydarzenia pn. „Oblężenie Malborka”, które nawiązuje do wydarzeń z 1410 r., kiedy wojska polsko-litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na krzyżacką warownię. Nie zabraknie rycerzy, pojedynków, pokazów konnych i jarmarku rzemiosła.

„Oblężenie Malborka” odbędzie się w dniach 19-21 lipca. Pod zamkiem, jak za dawnych czasów - obóz rozbiją rycerze. Nie zabraknie rycerskich pojedynków i pokazów konnych, a także widowiskowych elementów kaskaderskich. Wzorem lat poprzednich, w godzinach wieczornych na wałach von Plauena odbędą się inscenizacje historyczne nawiązujące do wydarzeń z 1410 r., kiedy wojska polsko – litewskie pod wodzą króla Władysława Jagiełły szturmem natarły na malborską warownię. Czy zakonowi krzyżackiemu udało się odeprzeć atak króla? Tego dowiemy się przy blaskach pochodni, przenosząc się w średniowieczny klimat widowiska.

Spektakle odbędą się w piątek i sobotę, 19 i 20 lipca o godz. 22:00. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Aleksander Krempeć. Na pewno będą to niezwykłe widowiska, co potwierdzają sami rekonstruktorzy. Inscenizację zakończy pokaz fireshow w wykonaniu Kolektywu Artystów z Całej Polski w reżyserii Sebastiana Frodymy, który od 14 lat zajmuje się widowiskami, półfinalista programu Mam talent oraz finalista konkursów Nowego Cyrku.

Jeżeli chcesz przeżyć niezapomniane emocje związane z wyjątkową historią miasta, zobaczyć walki członków bractw rycerskich i pokaz średniowiecznego życia, to już dziś kup bilety na nocne inscenizacje „Oblężenia Malborka”.

Bilety można zakupić przez portal www.eventim.pl lub w Szkole Łacińskiej w Malborku (ul. Stare Miasto 42).

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wck
Wck 31.05.2024, 08:53
Impreza denna jak miasto.Największą frajdę mają Ci na murach.