Wydanie nr 176/2024, Poniedziałek 24.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Emilia, Wilhelm, Danuta, Jan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Zignorował sygnalizację świetlną i wjechał w opuszczoną rogatkę na przejeździe drogowo-kolejowym.

Malbork. Zignorował sygnalizację świetlną i wjechał w opuszczoną… fot. TvRegionalna24.pl/uszkodzona rogatka na przejeździe drogowo-kolejowym w Malborku
W środowe popołudnie uszkodzona została rogatka na przejeździe drogowo-kolejowym w ciągu ul. de Gaulle'a w Malborku. Okazało się, że jeden z kierowców zignorował sygnalizację świetlną i wjechał w opuszczoną rogatkę. Naprawa trwała kilka godzin, w jej trakcie obowiązywały szczególne procedury bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w środę, 22 maja. Z informacji przekazanej nam przez Bartosza Pietrzykowskiego z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wynika, że dokładnie o godz. 12:25.

-Mimo świecącej się sygnalizacji, kierowca wjechał w opuszczoną rogatkę na przejeździe kolejowo-drogowym w ciągu ul. de Gaulle'a w Malborku” – wyjaśnia Bartosz Pietrzykowski. - „Nasi pracownicy od razu pojechali na miejsce i przystąpili do naprawy, którą zakończyli o godzinie 16. Do czasu jej zakończenia obowiązywały dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Przejazd zgodnie z przepisami został oznaczony znakami STOP oraz informacją o uszkodzeniu rogatek. Ograniczono prędkość pociągów do 20 km/h oraz polecono maszyniście podawanie dodatkowych sygnałów dźwiękowych, informujących o zbliżaniu się pociągu do przejazdu. Nagranie z monitoringu zostanie udostępnione policji”.

Bartosz Pietrzykowski podkreśla, że wszystkie przejazdy kolejowo-drogowe PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. są oznakowane żółtymi naklejkami z dodatkowymi, ważnymi informacjami.

- „Znajdują się one od wewnętrznej strony krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których przymocowane jest ramię rogatki. Na naklejce znajdują się trzy ważne numery. Pierwszy to indywidualny numer przejazdu kolejowo-drogowego. Drugi to numer alarmowy 112, który należy wybrać w przypadku zagrożenia życia. Operator 112 po podaniu numeru skrzyżowania będzie w stanie precyzyjnie określić, gdzie należy wysłać pomoc. Ma także możliwość szybkiego łącza z kolejarzami, którzy mogą wstrzymać ruch pociągów na linii. Trzeci numer to numer awaryjny, na który można zgłaszać usterki” – dodaje Bartosz Pietrzykowski.

Więcej informacji o bezpieczeństwie na przejazdach i Żółtej Naklejce PLK można znaleźć na stronie: www.bezpieczny-przejazd.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.