Wydanie nr 143/2024, Środa 22.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Wisława, Emil, Helena, Ryta, Julia, Jan, Krzesisława, Wiesław, Wiesława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczeń II LO Paweł Orłowski laureatem Olimpiady Znajomości Afryki.

Malbork. Uczeń II LO Paweł Orłowski laureatem Olimpiady Znajomości… fot. II LO Malbork
Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku Paweł Orłowski został laureatem XXII Olimpiady Znajomości Afryki. W konkursie udział wzięli uczniowie z ponad 1400 szkół średnich.

W ubiegłym tygodniu w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku (woj. śląskie) odbył się ogólnopolski finał XXII Olimpiady Znajomości Afryki, zorganizowany przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tej edycji udział wzięli uczniowie z ponad 1400 szkół średnich. Wśród 15. laureatów znalazł się uczeń II LO w Malborku Paweł Orłowski.

- „Test, z którym musiał się zmierzyć dotyczył: antropologii, historii, politologii, misjologii, przyrody oraz Afryki. Finał trwał 90 minut, a test, który rozwiązywali uczestnicy, składał się z 70 pytań wielokrotnego wyboru” - wyjaśnia II LO w Malborku. - „Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury”.

Laureaci i finaliści Olimpiady Znajomości Afryki będą przyjmowani na prestiżowe uczelnie w kraju z pominięciem postępowania rekrutacyjnego.


 

Informacja i zdjęcia: II LO w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.