Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. 14 medali pływaków w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Mławie.

MAL WOPR. 14 medali pływaków w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich… fot. MAL WOPR Malbork
Niebywałym sukcesem zakończył się występ zawodników MAL WOPR z Malborka podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Mława dla pływania” pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. Sześcioosobowa ekipa malborskich pływaków wywalczyła 14. medali, z czego aż 7. z najcenniejszego kruszcu.

Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Mławie odbyły się w sobotę i niedzielę, 13 i 14 kwietnia. Zgromadziły na starcie blisko 550 zawodników z 36 klubów.

Z tytułem najlepszego zawodnika w kategorii 15 lat i starsi, 5 medalami i 5 rekordami życiowymi wrócił z zawodów szesnastoletni Dawid Patoka.

- „Nasz pływak nie miał sobie równych w konkurencjach 50m stylem grzbietowym oraz 100m stylem zmiennym, zaś w pozostałych trzech startach stanął na drugim stopniu podium. Dzięki swoim doskonałym startom Malborczyk uplasował się też na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej zawodników 15-letnich i starszych, wyprzedzając o 28pkt kolejnego w zestawieniu swojego rówieśnika i kolegę klubowego Sławomira Szpaczyńskiego” – informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Dla Sławka były to jedne z lepszych zawodów w karierze. Nasz pływak nie tylko zaliczył 5 „życiówek”. Zdobył do tego trzy medale złote, jeden srebrny, ale także wywalczył najwyższy wynik punktowy FINA spośród malborskich pływaków. Aż 484pkt przyniósł mu wynik 57,10 na 100m stylem dowolnym, a na uwagę na pewno zasługuje także jego wynik na dystansie o połowę krótszym. Sławomir po raz pierwszy w karierze zszedł na tym dystansie poniżej 26 sekund, uzyskując czas 25,98 i mógł cieszyć się ze złotego medalu”.

Z trzema medalami wrócił z Mławy najstarszy startujący tam malborski pływak, niemal osiemnastoletni Kamil Czarnota. Kamil był najlepszy na 200m stylem dowolnym oraz na 100m popularnym grzbietem, zaś w konkurencji 100m stylem zmiennym musiał uznać wyższość dwóch swoich kolegów klubowych - Dawida i Sławomira. Całe podium dla MAL WOPR było niezapomnianym obrazkiem.

- „Ostatnie dwa medale do dorobku klubowego dołożyła siedemnastoletnia Agata Kupińska, która wykonała w Mławie 100% roboty. Dwa starty, dwa rekordy życiowe i dwa medale. W konkurencji 200m stylem grzbietowym była trzecia, na 100m druga i aż żal, że nie startowała na 50m w tym samym stylu. Byłoby złoto? O podium otarł się na zawodach jeden z „najświeższych nabytków” malborskiego klubu, siedemnastoletni Kacper Stambłowski, który w „malborskiej konkurencji” 100m stylem zmiennym zajął kolejne, za trójką malborczyków, czwarte miejsce. Dwa razy piąta z kolei, była w Mławie szesnastoletnia Anna Czerwińska, która jednak brak medalu może sobie osłodzić trzema nowymi rekordami życiowymi” – dodaje Iwona Ciecholewska.

Dzięki tak dobrym startom, Sekcja Pływacka MAL WOPR uplasowała się na doskonałym 9. miejscu w klasyfikacji medalowej w gronie 31. klubów zdobywających medale.

- „Minione zawody zapisały się w historii klubu bardzo wyraźnymi czcionkami. Doskonałe rekordy życiowe, pokaźna liczba medali oraz świetna atmosfera na długo pozostanie w pamięci zawodników. Wielkie podziękowania należą się rodzicom zawodników za fantastyczną opiekę, bez nich byłoby bardzo trudno osiągać takie sukcesy: Dorota Patoka, Sylwiana Szpaczyńska- dziękujemy za wieloletnie wsparcie” – podsumowała zawody Iwona Ciecholewska.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sport


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.