Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Złote medale Kamila Czarnoty w Redzie.

MAL WOPR. Złote medale Kamila Czarnoty w Redzie. fot. MAL WOPR Malbork
Rozpoczęła się Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego sezonu 2024. W pierwszej rundzie udział wzięło 135. najlepszych ratowników z 11. pomorskich klubów. Wśród nich 17-letni Kamil Czarnota z Malborka, który z zawodów przywiózł trzy złote medale i jeden srebrny.

W niedzielę, 7 kwietnia w Redzie odbyła się pierwsza runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. W zmaganiach nie mogło zabraknąć najlepszego malborskiego ratownika, 17-letniego Kamila Czarnoty. Malborczyk, na co dzień trenujący pływanie w Sekcji Pływackiej MAL WOPR, startował w gronie 135. najlepszych ratowników z 11. pomorskich klubów. Z Redy wywiózł trzy nowe rekordy życiowe we wszystkich swoich startach indywidualnych oraz cztery medale, z czego aż trzy z najcenniejszego kruszcu.

- „W pierwszej konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach, nasz pływak zajął 4. miejsce w kategorii junior i o niespełna 0,5s przegrał brązowy medal. Na dystansie o połowę krótszym, w konkurencji pod nazwą 50m holowanie manekina był już drugi i mógł cieszyć się ze srebrnego medalu. Ale najwięcej radości przysporzył Kamilowi najbardziej wymagający, ale też najbardziej „pływacki” wyścig, czyli 200m z przeszkodami. Tu nasz zawodnik nie miał sobie równych nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale także wśród wszystkich 23. startujących zawodników w kategorii open” – informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „Czas, który uzyskał (2:13,45) był aż o 16s lepszy od drugiego w zestawieniu juniora i o ponad 3s od zawodnika aż o 6 lat starszego. W obu klasyfikacjach Kamil wywalczył złote medale. Ostatnie złoto padło łupem Kamila i jego kolegów z Wejherowskiego WOPR, którzy w czwórkę pokonali wyścig sztafetowy 4x50z przeszkodami w czasie 2:09,51 i zwyciężyli w kategorii junior”.

Dzięki tak dobremu występowi, malborski zawodnik zajął 3. miejsce w zestawieniu multimedalistów i w bardzo obiecujący sposób rozpoczął tegoroczne zmagania w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego.

 

 

Zdjęcia: MAL WOPR Malbork

MAL WOPR Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.