Wydanie nr 143/2024, Środa 22.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Wisława, Emil, Helena, Ryta, Julia, Jan, Krzesisława, Wiesław, Wiesława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Malbork. Za nami I Spartakiada Integracyjna. Wideo i zdjęcia

Gmina Malbork. Za nami I Spartakiada Integracyjna. Wideo i zdjęcia fot. TvRegionalna24.pl
W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej zorganizowana została Spartakiada Integracyjna w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Udział w niej wzięły m.in. dzieci ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku. Nie zabrakło wspólnej zabawy i głośnego dopingu kibiców.

We wtorek, 9 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej odbyła się I Spartakiada Integracyjna. Organizatorkami wydarzenia były nauczycielki: Anna Jarzynka i Agnieszka Szczypior. W sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie trzech klas z SP w Nowej Wsi Malborskiej oraz dzieci ze Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku.

Do placówki w Nowej Wsi Malborskiej uczęszczają dzieci ze spektrum autyzmu. Dlatego też - jak podkreśla Anna Jarzynka, głównym celem organizacji Spartakiady było przybliżenie tematu autyzmu i faktu, że dzieci z tym spektrum nie różnią się od nas tak bardzo. Jesteśmy tacy sami...

Było kilka konkurencji, jednak zawody odbyły się w duchu fair play – nie było wygranych czy przegranych. Liczyła się przede wszystkim wspólna zabawa. Dzieci musiały m.in. rozpoznać – mając zawiązane oczy - smaki owoców, warzyw czy przypraw lub różnych przedmiotów. Konkurencje sportowe wywołały wiele emocji. Zgromadzona na sali publiczność gorąco dopingowała swoich faworytów. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory.

Wśród zaproszonych gości był wójt gminy Malbork Marcin Kwiatkowski, dyrektor GOKSRTiZ Bartosz Błachut i dyrektorka SORW Róża Banasik-Zarańska.

Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały dyplomy i prezenty niespodzianki. A potem była wspólna słodka uczta.

Impreza okazała się sukcesem organizatorek, a taka forma integracji - doskonałą zabawą, która pozwoliła wszystkim bliżej się poznać.

Za rok kolejna edycja Spartakiady, która – miejmy nadzieję, że na dobre zagości w kalendarzu imprez w Gminie Malbork.


 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z tego wyjątkowego wydarzenia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.