Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Dwa złote medale Michaliny Kumkowskiej podczas Elbląskiej Wiosny Pływackiej.

MAL WOPR. Dwa złote medale Michaliny Kumkowskiej podczas Elbląskiej… fot. MAL WOPR Malbork
W Elbląskiej Wiośnie Pływackiej udział wzięło ponad 300. zawodników z 18. klubów. Nie zabrakło naszych malborskich pływaków, wśród których najlepsza okazała się Michalina Kumkowska. Z zawodów w Elblągu wróciła z dwoma złotymi medalami.

W czwartek, 26 kwietnia odbyły się zawody pn. XVI Elbląska Wiosna Pływacka z udziałem ponad 300. zawodników z 18. klubów, w tym z MAL WOPR z Malborka. Swój debiut w Elblągu zaliczyli: Carmen Makaruk i Tadeusz Brzozowski.

- „Nowe „narybki” malborskiego klubu spisały się doskonale. Mimo stresu związanego z pierwszym startem na zawodach, udało im się nie popełnić żadnego błędu i zaliczyli pierwsze w swoim życiu rekordy życiowe” – informuje szczęśliwa Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

Carmen na dystansie 100m stylem dowolnym z czasem 1:28,50 uplasowała się na 11. miejscu, a Tadeusz w tej samej konkurencji uzyskując czas 1:38,39 również zajął miejsce 11.

Tradycyjnie już najlepsza na zawodach okazała się dziesięcioletnia Michalina Kumkowska, która startując trzykrotnie - dwa razy zajęła pierwsze miejsce, a raz trzecie.

- „Do swoich zdobyczy dorzuciła dwa rekordy życiowe na sprinterskich dystansach 50m stylem grzbietowym (44,71) oraz dowolnym (34,88). Tak doskonałe starty pozwoliły Michalinie na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej, w której wyprzedziła 24 zawodniczki” – dodaje Iwona Ciecholewska.

Do szczególnie udanych zawodów nie zaliczy Elbląskiej Wiosny Pływackiej zawodnik MAL WOPR jedenastoletni Daniel Hotra, który również startował trzykrotnie, jednak w żadnym ze startów nie mógł cieszyć się z rekordów życiowych. Mimo to na uwagę zasługuje jego start na dystansie 50m stylem dowolnym, w którym z czasem 38,54 zajął 8. miejsce.

W Elblągu startował także Kacper Patoka, który od września wraz z końcem roku szkolnego reprezentować będzie warszawski klub UKS Bielany. Do tego czasu trenować jednak będzie wraz ze swoimi kolegami z MAL WOPR w rodzinnym Malborku.

- „W Elblągu Kacper nie miał sobie równych, zwyciężając we wszystkich trzech konkurencjach, nie tylko z nowymi „życiówkami”, ale i z bardzo dużą przewagą w klasyfikacji generalnej” – podsumowuje Iwona Ciecholewska.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.