Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Sukces Wojtka Kuligowskiego na Mistrzostwach w podnoszeniu ciężarów.

Malbork. Sukces Wojtka Kuligowskiego na Mistrzostwach w podnoszeniu ciężarów. fot. KS Rzemieślnik Malbork
W Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Pomorskiego Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów (U17, U20, U23) z udziałem ponad 70 zawodników. Wśród uczestników nie zabrakło malborskich zawodników.

W sobotę, 23 marca miłośnicy sportu zgromadzili się na widowiskowych zawodach podnoszenia ciężarów w Gdańsku, gdzie młode talenty zaskoczyły doświadczonych weteranów. W zawodach udział wzięli również zawodnicy klubu Rzemieślnik Malbork, z którymi pojechał trener Dawid Meyer, szlifujący formy młodych sztangistów od kilku lat.

Wśród malborskich zawodników najlepiej poradził sobie Wojtek Kuligowski.

- „Podczas imprezy wyrwał imponujące 125 kg i podrzucił aż 155 kg, osiągając tym samym pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do lat 20. Niezwykła siła i determinacja sprawiły, że Kuligowski zajął także zaszczytne trzecie miejsce w klasyfikacji open, imponując bardziej doświadczonym rywalom” - informuje klub Rzemieślnik Malbork. - „Trenujący zaledwie od roku Adam Królak pokazał ogromną determinację i zaangażowanie. Pomimo konfrontacji z rywalizacją i tremą, Królak wyrwał 93 kg i podrzucił 125 kg, co pozwoliło mu zająć 19. miejsce w klasyfikacji open”.

Sportowe wydarzenie w Gdańsku zgromadziło imponującą liczbę uczestników - ponad 70 zawodników, co świadczy o rosnącej popularności dyscypliny oraz o wzroście zainteresowania wśród młodego pokolenia.

- „Zawody nie tylko dostarczyły emocji kibicom, ale również były doskonałą okazją do promocji zdrowego trybu życia i sportowego ducha” - dodaje klub.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
piter 96
piter 96 28.03.2024, 08:30
Fuj on wygląda jak Mati okoń