Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Problemy z dziurami na ul. św. Faustyny Kowalskiej – alarmują mieszkańcy. Wideo i zdjęcia

Malbork. Problemy z dziurami na ul. św. Faustyny Kowalskiej – alarmują… fot. TvRegionalna24.pl/zdjęcie z 28 lutego 2024 r.
Choć mamy kalendarzową zimę, za oknem jawi się jesienna i deszczowa aura. Jak zawsze wraz z nadejściem odwilży wiele dróg odkrywa swoje „małe, dziurawe tajemnice”. Dla kierowców niespodziewany wjazd w dziurę może okazać się bardzo kosztowny – może np. zakończyć się zakrzywieniem felgi, pęknięciem opony, a w skrajnych przypadkach zniszczeniem elementów zawieszenia. Następstwem tego jest wizyta u mechanika i nieplanowane koszty naprawy.

Remonty lokalnych dróg wciąż wzbudzają wśród mieszkańców skrajne emocje, a powstające na ulicach dziury generują niepotrzebny stres i straty pieniężne.

Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Malborka, którzy wskazują na tragiczny stan ulicy św. Faustyny Kowalskiej. Alarmują, że cząstkowe zasypywanie dziur (wykonywane od wielu lat) do niczego nie prowadzi. Po większych deszczach materiał, którym dziury są zasypywane, zostaje wypłukany. Mieszkańcy, aby bezpiecznie przejechać ten odcinek, muszą ograniczyć jazdę nawet do 5-10 km/h, by nie uszkodzić swoich samochodów. Są zawiedzeni, że mimo wielu próśb o porządną naprawę tej drogi, do tej pory nic w tym kierunku nie zrobiono. Ruch samochodowy w tym miejscu jest duży nie tylko ze względu na obecność Szkoły Podstawowej i dalej jeszcze punktu przedszkolnego. Mieszkańcy naszego miasta chętnie poruszają się samochodami w tej części miasta.
W tej sprawie zwróciliśmy się do malborskiego magistratu. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy w planowanych na ten rok inwestycjach drogowych w budżecie przewidziano remont tej drogi. Jakie do tej pory kroki podjął magistrat, by naprawić tę drogę, która – jak wynika z relacji mieszkańców – często po zimie przypomina ser szwajcarski.

Nie ma pieniędzy w budżecie

W odpowiedzi Piotr Milewski, specjalista ds. utrzymania dróg i komunikacji w Urzędzie Miasta Malborka wyjaśnia, że ze względu na ograniczone środki finansowe w tegorocznym budżecie Miasta Malborka oraz realizację zaplanowanych wcześniej innych inwestycji, takie profesjonalne utwardzenie nawierzchni drogi (np. płytami yomba) na ul. św. Faustyny Kowalskiej w tym roku nie jest realne.

- „Będziemy jednak czynili starania, by zadanie takie ująć w planach rzeczowo – finansowych Miasta na lata 2025-2026” – informuje Piotr Milewski. -13 lutego 2024 r. zleciliśmy spółce komunalnej ZGKiM w Malborku wykonanie w drodze tzw. napraw punktowych, głównie poprzez zasypanie dziur i wyrównanie nawierzchni. Jesteśmy również świadomi tego, że są to działania doraźne, lecz adekwatne do tego, na co nas finansowo stać. Prosimy użytkowników ulicy o wykazanie wyrozumiałości i cierpliwości”.


Jakie inwestycje drogowe na ten rok na terenie miasta zaplanował malborski magistrat?
Jak informuje Piotr Milewski, w tym roku wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika na ulicach Sucharskiego 9-27, Wróblewskiego, Sprzymierzonych, Szymanowskiego, Żelaznej, Solskiego, Lubelskiej, Chopina i Jagiellońskiej. Przeprowadzona zostanie budowa lub modernizacja ulic: Jagiellońska, Kasztanowa, Zygmunta Starego, Olimpijczyków i Ceglana. Na te zadania przeznaczono ponad 3,6 mln zł.

Szczegóły w załączniku.

Zobacz materiał wideo


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Załączone pliki do pobrania (1)

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.