Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Lichnowy. Poszukiwany listem gończym naruszył nietykalność cielesną policjanta – grozi mu do 5 lat więzienia.

  • Wydanie nr 115/2024
  • 19 lutego 2024, 12:46
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Gmina Lichnowy. Poszukiwany listem gończym naruszył nietykalność cielesną… fot. KPP Malbork
Malborscy kryminalni zatrzymali 35-letniego mieszkańca gminy Lichnowy, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za liczne kradzieże. W czasie zatrzymania poszukiwany był agresywny, nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Chcąc uciec, szarpał się i uderzył w klatkę piersiową jednego policjanta oraz rzucił jego telefonem komórkowym o ścianę pobliskiego budynku. Agresor został obezwładniony i przewieziony do komendy.

W piątek, 16 lutego rano kryminalni z malborskiej komendy na ulicy jednej z miejscowości w gminie Lichnowy zauważyli mężczyznę, którego szybko rozpoznali jako osobę poszukiwaną listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności za dokonywane kradzieże. Policjanci od razu przystąpili do zatrzymania mężczyzny.

- „35-latek nie zamierzał dać się złapać, zaczął szarpać się z policjantem i chcąc utorować sobie drogę ucieczki, uderzył funkcjonariusza w klatkę piersiową, żeby go odepchnąć. W trakcie szarpaniny mężczyzna wyrwał również policjantowi  telefon z ręki i zniszczył go rzucając o ścianę pobliskiego budynku” – wyjaśnia asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - „Agresor został obezwładniony i przewieziony do malborskiej komendy. Śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w związku z pełnieniem obowiązków służbowych oraz zniszczenia mienia. 35-latek trafił do zakładu karnego, gdzie będzie oczekiwał na kolejny wyrok”.

Za popełnione w trakcie zatrzymania przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jan
Jan 20.02.2024, 11:06
Taki chwast powinien zostać zutylizowany na miejscu.