Wydanie nr 114/2024, Wtorek 23.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Adalbert, Wojciech, Gerard, Helena, Jerzy, Gabriela, Gerarda, Lena
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Policjanci z młodzieżą rozmawiali o hejcie i mowie nienawiści w internecie.

  • Wydanie nr 114/2024
  • 19 lutego 2024, 10:43
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Policjanci z młodzieżą rozmawiali o hejcie i mowie… fot. KPP Sztum
Niemiłe, obraźliwe, wulgarne komentarze w sieci to niestety już prawie codzienność i mroczna strona internetu. Na wpisy hejterów natykamy się niemal pod każdym opublikowanym tam tekstem. Bardzo często zawierają one wulgarne wyzwiska, ośmieszanie oraz poniżanie. Podczas spotkania z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Starym Targu dzielnicowi z miejscowego posterunku wyjaśniali zagrożenia płynące z internetowego hejtu.

Słowa ranią, czasami, bardziej niż czyny - hejt i nienawiść sączone w social-mediach, na komunikatorach czy forach internetowych są brutalnym dowodem na to, że internetowe słowo potrafi krzywdzić. Niektórzy dorośli, ale i też sama młodzież mówi, że to przecież tylko „pisanina” w smartfonie. Aby lepiej zrozumieć jak dalece błędne jest to podejście, trzeba poznać znaczenie, jakie ma internet w życiu młodego człowieka.

- „O tym właśnie było spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą w Starym Targu prowadzone przez dzielnicowych z miejscowego posterunku. Policjanci uczulali na to, że nikt w internecie nie jest anonimowy, a wszelkie próby znieważania, gróźb czy obrażania kierowane - czy to pod adresem rówieśników czy prowadzących zajęcia pedagogów są karalne. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze przestrzegali młodzież, że nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie może znacząco wpłynąć na ich dorosłe życie. Czasami lepiej przemilczeć pewne sprawy niż w złości skomentować czyjś post, czyjeś zdjęcie” – wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie.

Spotkanie zaowocowało gorącą dyskusją uczestników na temat m.in. dyskryminacji. Głównym założeniem spotkań policjantów z młodzieżą  jest szerzenie wśród nich poszanowania dla drugiej osoby i kultury języka, ponieważ jest to klucz do wzajemnego szacunku. Dzielnicowi zachęcali młodzież z Drużyny Pożarniczej do wstąpienia w przyszłości do Policji.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.