Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Awaria sieci miejskiej ECO – spółka wyjaśnia, co się stało.

Malbork. Awaria sieci miejskiej ECO – spółka wyjaśnia, co się stało. fot. archiwum TvRegionalna24.pl
W środę, 24 stycznia mieszkańcy Malborka zostali pozbawieni ciepłej wody i ciepła systemowego. Miało to związek z awarią sieci miejskiej ECO, która dostarcza ciepło do całego miasta. Po kilku godzinach awarię usunięto i kaloryfery znowu były ciepłe. Ale co się stało, że doszło do awarii?

O zaistniałej awarii sieci miejskiej większość mieszkańców naszego miasta dowiadywała się od zarządców spółdzielni lub w chwili, gdy w mieszkaniu zrobiło się nagle chłodniej – bo kaloryfery były zimne. Awarię na szczęście usunięto po kilku godzinach. Ale co było jej przyczyną? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do zakładu ciepłowniczego ECO Malbork.

W odpowiedzi Paweł Wójcik, główny specjalista ds. technicznych ECO Malbork wyjaśnił, że środowa awaria wystąpiła na terenie ciepłowni miejskiej przy ul. Piaskowej 1 w Malborku i związana była z niewłaściwym zadziałaniem układów elektrycznych sterowania pomp.

- „Z racji, że ciepłownia miejska dostarcza ciepło do całego miasta, zasięgiem oddziaływania skutków awarii byli wszyscy odbiorcy ciepła systemowego w mieście. Chcemy zaznaczyć, że awaria nie miała związku z sieciami ciepłowniczymi, a samo zdarzenie, które doprowadziło do awarii miało miejsce krótko przed południem. Do usuwania skutków awarii przystąpiono niezwłocznie po zdarzeniu, a uruchomienie ciepłowni nastąpiło już o godz. 18:00” – wyjaśnia Paweł Wójcik. - „Z racji tego, że system ciepłowniczy był wygrzany, u większości odbiorców nastąpiło natychmiastowe wznowienie ogrzewania i dostawy ciepłej wody użytkowej. Mogły zdarzyć się miejsca, gdzie dostawa ciepła mogła się nieco opóźnić, z racji jeszcze nieustabilizowanego systemu ciepłowniczego”.

Spółka ECO podkreśla, że do tego typu awarii dochodzi rzadko, a przedsiębiorstwo stara się z każdej awarii wyciągać wnioski i prowadzić działania zapobiegawcze, tak aby zapobiegać tego typu zdarzeniom w przyszłości.

- „ECO Malbork Sp. z o.o. w październiku 2023 r. wystąpiła z wnioskiem do Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki o nową taryfę dla ciepła. Proponowana nowa taryfa uwzględnia obniżenie cen ciepła o około 15%. Obecnie spółka czeka na jej zatwierdzenie. Planowana nowa taryfa dla ciepła ma związek ze stabilizacją cen paliw i energii oraz planowanymi działaniami w zakresie produkcji energii cieplnej w przyszłości” – podsumowuje Paweł Wójcik.


W dniu dzisiejszym, 26 stycznia również nastąpiła przerwa w dostawie ciepła – informacja od zarządcy jednej ze wspólnot mieszkaniowych.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Malbork
Malbork 30.01.2024, 23:05
Takie awarie zdarzają się w Polsce w okresie grzewczym i jest to kłopot ale pracownicy starają się usunąć awarę tym bardziej, że ulice, których to dotyczy to stara instalacja rur i kłopotliwa jeśli chodzi o remonty w tych częściach miasta. Podziwiam tych ludzi bo mimo negatywnych komentarzy, starają się jak najszybciej w trudnych warunkach zlikwidować awarię.
Mieszkanka Malborka
Mieszkanka Malborka 29.01.2024, 10:37
Codziennie mam zimne kaloryfery I to od rana do popołudnia.Chyba nie chodzi o to,żeby dogrzewac się piecykiem i płacić za ogrzewanie,którego od kilku dni nie ma w wersji komfortowej do życia...W nocy grzeją,ale po co,żeby w dzień mieszkanie się wychladzalo.Dzis znów chłodne od godziny, pierwszy raz jestem chora i w domu sieprzeziebilam od tych roznic temperatur.Bez sensu.Eco się chwali,że ceny spadły,grzanie też,niestety...
Wkur...wiony
Wkur...wiony 28.01.2024, 16:33
Są rzetelni ! Ej ! O każdej podwyżce wiemy co najmniej 3 miesiące przed....! Hahaha ceny paliw dla Eco ustabilizowane ?!!! Wdrożą kiedy te -15 % ??? Czekamy na wyrównanie !!!! Na naszą czytaj mieszkańców korzyść! Z tego co wiem ceny ustabilizowały się pod koniec października...
Mieszkanka Słowackiego
Mieszkanka Słowackiego 28.01.2024, 13:48
Niby usunęli awarie ale dziś nadal zimne kaloryfery A zamiast ciepłej wody w kranie leci zimna. Woda ciepła (Nie gorąca) pojawia się późnym wieczorem i grzejniki też są lekko ciepłe na wieczór. I tak jest codziennie od środy. Kiedy to naprawią?!?
Rodziewiczowny
Rodziewiczowny 26.01.2024, 20:09
Koszmar,zimno jak cholera od rana,przedwczoraj prawie do rana!!!!!!!!!!!Ciągle nie grzeją!
Asr
Asr 26.01.2024, 18:53
Powinni zwracać pieniądze mieszkańcom za straty moralne i ewentualne dogrzewanie się.Na fuchy mają czas i godziny pracy się nie liczą
Słowackiego
Słowackiego 26.01.2024, 18:37
26 stycznia godz 18:30,nie ma ciepłej wody i nie ma ogrzewania
Ewa
Ewa 26.01.2024, 18:22
Ciepłownia ma w nosie nas,mieszkańców.Nikr nas nie poinformował o awarii.Rozumiem,zdarzają się, ale elektrownia informuje,wodociągi też, a eco nie...Przykre.W środę 13 godzin kaloryfery były zimne,dziś od przedpołudnia też i tylko na stronie KB jest info,bo nic bym nie wiedziała. Klient płaci,a wymagać kultury nie może???? Inaczej przyjmuje się nawet zimno,jeśli najpierw usłyszy się po ludzku,PRZEPRASZAMY,SYTUACJA OBIEKTYWNA ...
KB ZARZĄDCA
KB ZARZĄDCA 26.01.2024, 14:58
UWAGA MIESZKAŃCY!!! AWRIA SIECI CIEPŁOWNICZEJ W ŚRÓDMIEŚCIU MALBORKA ZOSTAŁA NAPRAWIONA. ZE WZGLEDU NA PRZECIEK NA SIECI POZSTAJĄ WYŁĄCZONE UL. JAGIELLOŃSKA,SŁOWACKIEGO, RODZIEWICZÓWNY I WSZYSTKIE OD SZKOŁY NR 10 I DALEJ. NIESTETY NIE JEST ZNANY TERMIN WŁACZENIA CIEPŁA. BĘDZIEMY INFORMOWAĆ MIESZKAŃCÓW NA BIEŻĄCO. WSZELKIE ZAPYTANIA PROSIMY KIEROWAĆ NA NR TEL ECO MALBORK 55 647 92 24 LUB 55 647 92 30.
Malborżanka
Malborżanka 26.01.2024, 14:05
To o awariach informuje zarządca nieruchomości, a nie ciepłownia?
Dobrze, że zarządca, ale ciepłownia ignoruje mieszkańców.