Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

To ostatni moment na zapisanie się do Pucharu Tymbarku.

To ostatni moment na zapisanie się do Pucharu Tymbarku. fot. organizator
Tylko do 31 stycznia trwają zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. W rozgrywkach, w których grali m.in. Ewa Pajor, Paulina Dudek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Sebastian Szymański na uczestników czekają niezwykłe nagrody – finał na PGE Narodowym, uczestnictwo w meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z kadrą narodową.

– „Nabieranie pewności siebie, umiejętność wyrażania siebie i swojego zdania, a także stawiania granic – to wszystko daje dzieciom gra w piłkę nożną. Sport niewątpliwie dostarcza emocji oraz uczy nazywania ich i kontrolowania. Niestety bardzo rzadko tego typu tematy są poruszane na lekcjach, a wychowanie fizyczne, gra w piłkę nożną otwierają taką możliwość” – mówi Nina Patalon, selekcjonerka reprezentacji Polski w piłce nożnej kobiet. Z każdym rokiem coraz odważniej swoją obecność w Pucharze Tymbarku akcentują dziewczynki, które przeciwstawiają się stereotypom i wybiegają na boiska, aby spełniać piłkarskie marzenia. – „Puchar Tymbarku zrobił bardzo ważną rzecz w aspekcie społecznym, jeśli chodzi o rozwój sportu wśród dzieci, zwłaszcza piłki nożnej wśród dziewczynek. Dzięki temu turniejowi rodzice przekonali się, że dziewczynki mogą grać w futbol” – dodaje Nina Patalon.

Jak wskazują wyniki badań UEFA, dziewczynki grające w piłkę nożną częściej wykazują pozytywną postawę wobec swojego ciała i lepiej radzą sobie ze stresem. 80% z nich czuje się bardziej pewnymi siebie, a 54% rzadziej zwraca uwagę na opinię innych.

– „Turnieje, takie jak Puchar Tymbarku, pomagają dzieciom w budowaniu ich pewności siebie. Na pewno jest to dla nich wielka duma i ekscytacja, móc w tak młodym wieku rywalizować o grę na PGE Narodowym. Niewątpliwie, ten turniej może być dla nich namiastką dużego futbolu” – mówi Sebastian Szymański, reprezentant Polski w piłce nożnej, były uczestnik Pucharu Tymbarku.

Na najlepsze drużyny XXIV edycji Pucharu Tymbarku czekają niezapominane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Zwycięscy nie tylko rozegrają spotkanie finałowe na PGE Narodowym oraz zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski, ale również będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry. Dodatkowo, nagrody i medale przewidziane są również na wcześniejszych etapach rozgrywek. Drużyny mogą też wziąć udział nie tylko w rywalizacji sportowej, ale także w konkursach na kreatywność – najlepszą nazwę i logotyp zespołu – w których do wygrania są bony o wartości 5 tys. zł. 

Turniej równych szans

Od 24 lat co roku tysiące dzieci z całej Polski biorą udział w niezapomnianej przygodzie, jaką jest Puchar Tymbarku. Turniej, umożliwiający zabawę z rówieśnikami czy wspólne przeżywanie emocji sportowych w atmosferze wzajemnego szacunku, a także walkę o najwyższe cele niezależnie od wielkości miejscowości, z której się pochodzi. W minionej edycji w Finale Ogólnopolskim wystąpiły drużyny m.in. z Malechowa (zachodniopomorskie, ok. 600 mieszkańców), Jasienia (lubuskie, ok. 4,5 tys. mieszkańców), Popielowa (opolskie, ok. 2 tys. mieszkańców), Zelkowa (małopolskie, ok. 1 tys. mieszkańców) czy Bystrzejowic (lubelskie, ok. 500 mieszkańców).

– „Puchar Tymbarku jest popularny w mniejszych miejscowościach, ponieważ trudniej jest się z nich wybić. W takich turniejach zawodnicy mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności większej publice, w tym również trenerom kadr młodzieżowych, dzięki czemu mogą zostać dostrzeżeni” – mówi Patryk Peda, reprezentant Polski w piłce nożnej, były uczestnik Pucharu Tymbarku. 

XXIII edycja Pucharu Tymbarku objęła swoim zasięgiem blisko 98% powiatów w Polsce. 

Pierwszy krok do profesjonalnej kariery – zgłoś drużynę

Jak udowadnia wiele piłkarskich historii – Puchar Tymbarku jest idealną okazją do tego, aby po raz pierwszy zasmakować profesjonalnego futbolu, a także pokazać swoje umiejętności podczas treningów z trenerami kadr młodzieżowych. Do tej pory w turnieju wzięli udział, m.in. Paulina Dudek, Ewa Pajor, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Adam Buksa, Bartosz Slisz, Krzysztof Piątek, Patryk Peda czy Sebastian Szymański. Co więcej, w kadrze U-17 mężczyzn, która wywalczyła 3. miejsce na Mistrzostwach Europy, blisko 70% zespołu stanowili uczestnicy Pucharu Tymbarku. Podobnie było w kadrze U-17 kobiet, która na mistrzostwach starego kontynentu wywalczyła 5. miejsce – 86 proc. tego zespołu to byłe uczestniczki Pucharu Tymbarku.

Teraz czas na kolejne talenty! Do udziału w XXIV edycji Pucharu Tymbarku mogą zgłosić się drużyny szkolne dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (rocznik 2016 i 2017), U-10 (rocznik 2014 i 2015) oraz U-12 (rocznik 2012 i 2013). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele, trenerzy oraz opiekunowie (np. rodzice za pisemną zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.zpodworkanastadion.pl.  

O Turnieju

Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark.


 


 

Informacja organizatora


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.