Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Oszuści internetowi zatrzymani przez nowodworskich policjantów – usłyszeli po 30 zarzutów.

  • Wydanie nr 52/2024
  • 30 listopada 2023, 14:02
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Oszuści internetowi zatrzymani przez nowodworskich policjantów – usłyszeli… fot. zdjęcie poglądowe
Policjanci rozpracowali parę oszustów internetowych, która oszukała w sieci jedną z mieszkanek powiatu nowodworskiego. Do tej sprawy funkcjonariusze zatrzymali 22 - latkę oraz 25 - latka. Para oferowała na jednym z popularnych portali społecznościowych konsolę do gier. Policjanci przedstawili im po 30 zarzutów za oszustwa internetowe. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Handel w internecie jest dziś równie popularny, jak zakupy w sklepach i z tej formy zakupów korzysta już niemal każdy. Mnożą się portale, grupy i inne miejsca do handlu. Z niektórych z nich korzystała młoda para z powiatu chełmińskiego, która jednak od początku nie miała zamiaru uczciwie handlować.

- „Nowodworscy policjanci w marcu tego roku otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek powiatu nowodworskiego o oszustwie internetowym na jednym z popularnych portali społecznościowych, na którym można wystawiać oraz kupować różne przedmioty. Kobieta zakupiła konsolę do gier, której ostatecznie nie otrzymała i straciła ponad 500 zł” - informuje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim dokładnie analizowali wpływy bankowe potencjalnego sprawcy, dzięki czemu ustalili, że oszukanych osób jest więcej i każdego dnia przybywa ich z terenu całej Polski.

- „Funkcjonariusze zebrali wystarczający materiał dowodowy, po czym pojechali do powiatu chełmińskiego, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 22-latkę oraz 25-latka. Para była zaskoczona wizytą nowodworskich policjantów oraz ich wiedzą na temat popełnianych przez nich oszustw. Oszuści przyznali się do zarzucanych im czynów tłumacząc, że pieniądze z oszustw internetowych wydawali na bieżące potrzeby i to miał być ich sposób na życie” - dodaje policjantka.

Para została zatrzymana przez nowodworskich policjantów, którzy przedstawili im po 30 zarzutów za oszustwa internetowe. Na tym sprawa się nie skończy, bo oszukanych osób jest prawdopodobnie dużo więcej.
Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.