Wydanie nr 206/2024, Środa 24.07.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Olga, Antoni, Kinga, Wojciecha, Kunegunda, Krystyna, Zyglinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Policjanci kontrolują pustostany i miejsca gromadzenia się bezdomnych.

  • Wydanie nr 206/2024
  • 30 listopada 2023, 13:48
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Policjanci kontrolują pustostany i miejsca gromadzenia… fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Dzielnicowi z nowodworskiego rewiru kontrolują pustostany, gdzie mogliby gromadzić się bezdomni. Policjanci apelują do mieszkańców, aby powiadamiali służby, przede wszystkim Policję o miejscach, w których znajdują się osoby potrzebujące pomocy. Dotyczy to również osób starszych i takich, które z uwagi na swoją nieporadność, w okresie chłodniejszych dni, mogłyby zostać narażone na skutki oddziaływania zimna.

Nowodworscy dzielnicowi, podczas służby obchodowej kontrolują miejsca, z których mogłyby korzystać osoby bezdomne. Jesienią i zimą istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia i życia tych, którzy nie posiadając własnego lokum, mogą nocować w pustostanach. Przeprowadzona kontrola obiektów to jedno z wielu sprawdzeń, które realizują policjanci z prewencji w okresie jesienno-zimowym.

- „Policjanci zwracają się do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby w porze nocnej, kierującej się do pustostanu czy też śpiącej np. na ławce w parku, natychmiast powiadomić policję. Dotyczy to również podejrzenia zasłabnięcia. Należy powiadomić służby, aby nagłe wychłodzenie organizmu nie doprowadziło do zagrożenia życia” - apeluje mł. asp. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP w Nowym Dworze Gdańskim. - „Dzielnicowi będą ponawiać kontrole. Zweryfikują też każdy sygnał, który do nich dotrze, dotyczący nie tylko zjawiska bezdomności, ale też udzielenia ewentualnego wsparcia i pomocy osobom starszym i samotnym, które mogą bytować w trudnych warunkach socjalnych, bez ogrzewania”.

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.