Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Świeć przykładem – Noś odblaski! - wspólny happening funkcjonariuszy i seniorów.

  • Wydanie nr 52/2024
  • 28 listopada 2023, 13:47
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Świeć przykładem – Noś odblaski! - wspólny happening funkcjonariuszy… fot. KPP Malbork
Policjanci i strażnicy miejscy uczestniczyli w happeningu pn. „Świeć przykładem - Noś odblaski!”. Uczestnikami imprezy byli seniorzy z Uniwersytetu III Wieku w Malborku. Akcja przeprowadzona w centrum miasta miała na celu przypomnienie i uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.

W poniedziałek, 27 listopada o godz. 16:00 na Placu Jagiellończyka w Malborku odbył się happening „Świeć przykładem - Noś odblaski!”, podczas którego policjanci z malborskiej komendy i funkcjonariusze Straży Miejskiej w Malborku zachęcali mieszkańców do zadbania o własne bezpieczeństwo na drodze. Inicjatorem imprezy był Uniwersytet III Wieku działający w strukturach Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, a współorganizatorami akcji Komenda Powiatowa Policji w Malborku, Urząd Miasta Malborka i Straż Miejska w Malborku. 

- „Działania miały na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego, jak również uświadomienie jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie o świcie i w porze wieczorowo-nocnej. Policjanci apelowali do seniorów o noszenie odblasków, które pomogą ocalić ich od tragedii. Każdy z uczestników otrzymał opaskę odblaskową” - informuje asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Jesień i zima to pory roku, w których już w godzinach popołudniowych pogarszają się warunki widoczności, co pociąga za sobą konieczność dodatkowego zadbania o własne bezpieczeństwo. W kwestii odblasków powiedzenie więcej znaczy lepiej nabiera sensu. Kilka elementów umieszczonych np. na nogach, garderobie i przegubie dłoni z pewnością przykuje uwagę kierujących.

Warto zapamiętać kilka zasad, które poprawią nasze bezpieczeństwo:

1. Gdy nie ma chodnika, to poruszaj się lewą stroną drogi – dzięki temu będziesz widział zbliżający się z naprzeciwka pojazd;

2. Stosuj zasadę „widzieć i być widzianym”. To, że widzisz samochód, nie znaczy, że kierowca samochodu widzi Ciebie!

3. Odblaski zakładaj na tę stronę ciała, która znajduje się bliżej osi jezdni, na nogę lub rękę, ponieważ na tych wysokościach odblaski są najlepiej oświetlone przez reflektory samochodów, które bardziej doświetlają prawą stronę drogi;

4. Korzystaj z dróg zgodnie z przepisami. Przechodzenie w miejscach zabronionych, niekorzystanie z odblasków po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, wchodzenie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, to najczęstsze wykroczenia popełniane przez pieszych.

5. Noś odblaski także w mieście. Kup dziecku widoczny plecak, świecące buty, odzież z wszytymi odblaskami.

Pamiętajmy zatem, żeby być widocznym na drodze - czasem mały odblask może uratować życie!


 


 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.