Wydanie nr 335/2023, Piątek 1.12.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Bezpieczna droga do przedszkola.

  • Wydanie nr 335/2023
  • 28 września 2023, 15:42
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Bezpieczna droga do przedszkola. fot. KPP Sztum
Sztumscy policjanci odwiedzili przedszkolaków. Tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze, w domu oraz podczas kontaktu z psami. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez dzielnicowych pytania. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantami.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, policjanci ze Sztumu praktycznie każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież. Tym razem funkcjonariusze zawitali do Kubusiowego Przedszkola. Tu dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko stróże prawa pojawili się w drzwiach przedszkola, zaczęły zadawać im pytania.

- „Wizyta odbyła się pod hasłem „Przedszkolak bezpieczny w drodze do przedszkola”, w ramach całorocznego cyklu działań „Bezpieczny Przedszkolak”. Celem spotkania było wzbudzenie zaufania do funkcjonariusza Policji, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z ruchem drogowym, a także konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia” - informuje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie.

- „Prowadzący spotkanie udzielił milusińskim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Maluszki pod fachowym okiem profesjonalisty uczyły się bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych. Funkcjonariusz podkreślał, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Starszaki potwierdziły znajomość numeru alarmowego oraz umiejętność prawidłowego reagowania w sytuacji zagrożenia” - dodaje policjantka.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.