Wydanie nr 176/2024, Poniedziałek 24.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Emilia, Wilhelm, Danuta, Jan
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Dlaczego mieszkańcy nie mogą wypożyczać i korzystać z żaglówek zakupionych przez magistrat?

Malbork. Dlaczego mieszkańcy nie mogą wypożyczać i korzystać z żaglówek… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl
W ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z morzem” do Malborka w ubiegłym roku trafiło 10 żaglówek, przeznaczonych do szkoleń młodych żeglarzy ze szkół naszego powiatu. W międzyczasie w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że istnieje prawdopodobieństwo, że żaglówki będą mogli wypożyczać mieszkańcy Malborka. Co na to magistrat?

W projekcie „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z morzem”, którego inicjatorem był  marszałek województwa pomorskiego Mirosław Struk, udział wzięło łącznie 23 miasta i gminy z Pomorza. Wśród nich znalazł się Malbork.
Pod koniec kwietnia 2022 r. do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Malborku przyjechało 10 żaglówek. W myśl projektu, z żaglówek korzystała młodzież szkolna na zajęciach z edukacji żeglarskiej prowadzonej przez wykwalifikowanych instruktorów, w ramach programu „Kompleksowe wsparcie szkół i placówek”.
W przestrzeni publicznej pojawiła się także informacja, według której Burmistrz Miasta Malborka nie wykluczał możliwości korzystania ze sprzętu poza projektem, tzn. że każdy mieszkaniec mógłby wypożyczyć taką żaglówkę.
Mieszkańcy naszego miasta alarmują jednak, że nie ma takiej możliwości, by wypożyczyć te żaglówki.
Dlaczego mieszkańcy nie mogą indywidualnie wypożyczać tych żaglówek? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do malborskiego magistratu.

W odpowiedzi Urząd Miasta Malborka napisał, że zakup 10 żaglówek został sfinansowany w ramach projektu „Pętla Żuławska - rozbudowa przystani żeglarskiej Park Północny w Malborku", który stanowi element przedsięwzięcia strategicznego pn. „Rozwój oferty turystyki wodnej w obszarze Pętli Żuławskiej i Zatoki Gdańskiej”. (Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, 08. Konwersja 08.04. Wsparcie atrakcyjności walorów
dziedzictwa przyrodniczego RPO WP 2014-2020).

- „W w/w projekcie założono zakup łodzi żaglowych na potrzeby edukacji dzieci i młodzieży, a nie rekreacji mieszkańców. W ramach projektu „Pomorskie Żagle Wiedzy - kompleksowe wsparcie szkół w zakresie edukacji morskiej na terenie Miasta Malborka”, uczniowie z 4 malborskich szkół podstawowych, korzystali podczas zajęć z zakupionych łodzi żaglowych” - informuje magistrat. - „Burmistrz Miasta Malborka prowadzi rozmowy dotyczące sposobu zarządzania zakupioną infrastrukturą na potrzeby edukacji dzieci i młodzieży”.

Czy taka odpowiedź usatysfakcjonuje naszych mieszkańców?

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Chce żaglować
Chce żaglować 26.05.2024, 12:17
I dalej nie ma żadnego info
Mieszkaniec
Mieszkaniec 14.08.2023, 23:10
No raczej nie satysfakcjonuje. Taka odpowiedź to żadna odpowiedź i jak długo trzeba prowadzić takie negocjacje. Przecież to kpina z mieszkańców. Odpowiedz sugeruje, że zwyczajni nasz rezydent na fotelu burmistrza nic nie robi.
Malbork
Malbork 14.08.2023, 14:37
Ciekawe za jaki czas zostaną oddane w prywatne ręce jak było z wcześniejszymi żaglami