Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Dawid Patoka na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Lublinie.

MAL WOPR. Dawid Patoka na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Lublinie. fot. MAL WOPR Malbork
15-letni zawodnik MAL WOPR Malbork Dawid Patoka zakończył w niedzielę, 16 lipca starty w najważniejszej imprezie sezonu - Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w Pływaniu. Krajowy czempionat dla pływaków urodzonych w roku 2008 odbywał się w Lublinie na okazałej pływalni Aqua.

W ciągu czterech dni zawodów startujący mogli brać udział w pięciu wyścigach indywidualnych. Zawodnik MAL WOPR Malbork Dawid Patoka rozpoczął swoje starty od doskonałego występu na 50m stylem dowolnym, gdzie o ponad 2 sekundy poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy i z wynikiem 27,02 uplasował się w połowie startujących zawodników, zajmując 61 miejsce. W drugim swoim starcie tego dnia zajął najlepszą lokatę ze wszystkich swoich startów, w konkurencji 400m stylem zmiennym zajął 25 miejsce.

- „Był to pierwszy start Dawida w tej konkurencji w minionym sezonie, dlatego czas, który uzyskał 5:27,04 był jednocześnie jego rekordem życiowym” - wyjaśnia Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

Drugiego dnia swoich występów malborski pływak zaliczył kolejne dwie życiówki, pokonując dystans 50m stylem grzbietowym w czasie 31,23 oraz 200m stylem zmiennym w czasie 2:29,73. Zajął w nich odpowiednio 32 i 35 lokatę.

- „Nie zwalniając tempa ostatniego dnia, w niedzielę, malborczyk dorzucił do swoich bardzo dobrych występów pierwszy w swojej karierze czas poniżej minuty w konkurencji 100m stylem dowolnym. Dawid pokonał ten dystans w czasie 59,71, mocnym akcentem kończąc udział w mistrzostwach. Były one dla niego z pewnością bardzo udane. W każdym ze swoich startów zanotował rekordy życiowe, nabrał doświadczenia i pewności siebie” - podsumowuje Iwona Ciecholewska.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.