Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Wkrótce ruszy przebudowa ciągów pieszo-jezdnych na osiedlu w Kończewicach.

Gmina Miłoradz. Wkrótce ruszy przebudowa ciągów pieszo-jezdnych na… fot. Gmina Miłoradz
Wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek podpisał w poniedziałek (29 maja) umowę na wykonanie przebudowy ciągów pieszo-jezdnych na osiedlach po byłych PGR w Kończewicach. Prace budowlane są warte blisko 2,3 miliona złotych i będą częściowo finansowane z dotacji pozyskanej przez miłoradzki samorząd z Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych.

Wykonawcą zadania będzie firma DAK-BUD z Pelplina, która wygrała przetarg na realizację inwestycji. Zgodnie z zapisami umowy, prace muszą zostać zrealizowane w ciągu 19 miesięcy.

- To inwestycja ważna i wyczekiwana przez mieszkańców Kończewic z kilku powodów. Po pierwsze, pojawią się chodniki i jezdnie z prawdziwego zdarzenia. To poprawi komfort poruszania się, ale także nada osiedlu estetycznego wyglądu - mówi Arkadiusz Skorek, wójt gminy Miłoradz. - Wykonana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej, która będzie odprowadzała wody opadowe. Zaplanowaliśmy też oświetlenie, co zwiększy bezpieczeństwo na osiedlu. Mieszkańców czekają utrudnienia związane z robotami, ale warto uzbroić się w cierpliwość, bo efekt prac będzie tego warty.

Chodniki zostaną wykonane z kostki betonowej, a drogi będą wyłożone płytami.

W ramach projektu pn. Przebudowa ciągów pieszo-jezdnych na osiedlach byłych PGR oraz ciągów prowadzących do obiektów użyteczności publicznej w Kończewicachzaplanowany został także remont drogi wewnętrznej przy Szkole Podstawowej.

- „To kolejna inwestycja, która zmieni wygląd Kończewic i poprawi komfort życia mieszkańców. Przypomnę, że budujemy także nowe boisko sportowe przy szkole, które za kilka miesięcy będzie służyło uczniom, ale także wszystkim chętnym mieszkańcom - mówi wójt Arkadiusz Skorek.

 

 

 

 

Informacja prasowa Urzędu Gminy w Miłoradzu

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.