Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Bursztynkowe sukcesy podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Elblągu.

Malbork. Bursztynkowe sukcesy podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych… fot. MCKiE
Zespoły taneczne „Bursztynki” z Malborka, prowadzone przez Celinę Pacanowską w minioną niedzielę wzięły udział w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych w Elblągu. Przywieźli łącznie 11 medali.

W niedzielę, 28 maja w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne. W wydarzeniu uczestniczyły zespoły taneczne „Bursztynki” z Malborka, które na scenie zaprezentowały się 12 razy i przywiozły łącznie 11 medali – 6 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Raz zespół zajął VI miejsce.

Jury obradowało w składzie: Jacek Bernaśkiewicz, Milena Sikorska, Mateusz Wilczewski, Klaudia Wojas i Małgorzata Kosicka.

Zespół Bursztynki startował w 4 kategoriach: do 8 lat, 9-11, 12-15 i powyżej 15 lat.

Do 8 lat w kategorii Art. Dance zespół Krasnale w tańcu JAZZ zajął I miejsce. Na podium stanęły również trzy solistki - Lila Wiśniewska, która zajęła I miejsce, Marcelina Lipecka – II miejsce i Hania Krupińska – III miejsce.

W kategorii taniec klasyczny Krasnale zajęły I miejsce.

W kategorii 9-11 lat, Art. Dance, Calineczki w tańcu JAZZ zajęły I miejsce. W tańcu solo Klaudia Grabowska zajęła II miejsce, a duet w składzie Lena Kułakowska i Zuzia Baranek - II miejsce.

W kategorii 12-15 lat w tańcu solo I miejsce zajęła Hania Czaplicka, II - duet Eliza Pytlińska i Maria Krawczyk, a VI - Karolina Kozikowska.

W kategorii powyżej 15 lat najstarsza grupa Bursztynki zdobyła I miejsce.

- „Dziękuję bardzo zespołom, solistkom i duetom za piękne prezentacje. Dziękuję bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występów” - podsumowuje Celina Pacanowska, instruktorka tańca w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji w Malborku.


 

 

 

Informacja i zdjęcia: MCKiE

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.