Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Chciała odebrać sobie życie – uratowali ją policjanci.

  • Wydanie nr 273/2023
  • 30 maja 2023, 11:36
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Chciała odebrać sobie życie – uratowali ją policjanci. fot. KPP Sztum
Policjanci z sztumskiej komendy odnaleźli kobietę, która chciała odebrać sobie życie. Rzetelne, profesjonalne działanie mundurowych doprowadziło do odnalezienia 34-latki. Kobieta jest już bezpieczna.

Dyżurny sztumskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Biała Góra nad Wisłą jest osoba, która chce popełnić samobójstwo zażywając bardzo dużą ilość leków.

- „Dzielnicowy asp. sztab. Stanisław Mieszczak wraz z sierż. sztab. Marcinem Walkiewiczem  natychmiast pojechali we wskazane miejsce, jednak nie zastali tam nikogo. To jednak ich nie uspokoiło i postanowili sprawdzić pobliski teren czy faktycznie nie ma osoby, która potrzebowałaby pomocy. Przypuszczenia policjantów i ich czujność okazały się trafne, gdyż niedaleko Wisły zauważyli stojącą tam kobietę” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „34-latka na początku nie chciała rozmawiać z policjantami, była zdenerwowana, jednak po chwili zaczęła się uspokajać i słuchać słów mundurowych. Opanowanie i umiejętność przeprowadzenia rozmowy w sytuacji kryzysowej pozwoliły na uratowanie ludzkiego życia. Po policyjnej interwencji kobieta może teraz liczyć na fachową pomoc lekarską”.

Policjanci przypominają, że prośba o pomoc nie jest wstydem. Każdemu zdarzają się gorsze chwile czy niepowodzenia. Co ważne, nie musimy być sami z naszymi problemami. Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi nie pozostawały z problemem same. Wystarczy zadzwonić lub przyjść na rozmowę, w zamian uzyskując fachową poradę i wsparcie. O poradę oraz wskazanie odpowiedniej placówki można również zapytać dzielnicowego, dla którego pomoc mieszkańcom jest głównym priorytetem służby.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.