Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do gier i narkotyki.

  • Wydanie nr 273/2023
  • 29 maja 2023, 12:54
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne automaty do… fot. KPP Sztum
Sztumscy kryminalni w jednej z miejscowości na terenie powiatu wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli dwa automaty, służące do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych oraz gotówkę. Dodatkowo w trakcie czynności funkcjonariusze zatrzymali 37-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Od pewnego czasu w zainteresowaniu sztumskich kryminalnych były salon gier w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Mundurowi podejrzewali, że może się tam odbywać nielegalny hazard oraz handel narkotykami. Kilka dni temu policjanci postanowili sprawdzić swoje podejrzenia, angażując do działań także funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie.

- „Podczas działań funkcjonariusze KAS zabezpieczyli dwa automaty służące do gier hazardowych oraz pieniądze. W lokalu został zatrzymany 37-latek, u którego znaleziono blisko 300 gramów środków odurzających, m.in. amfetaminy, haszyszu oraz suszu roślinnego, który wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana oraz pieniądze w kwocie blisko 4200 zł” - informuje asp. sztab. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za nielegalne prowadzenie gier hazardowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 i wysoka grzywna.

- „37- letni mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co może grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności” - dodaje policjantka.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.