Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Pracowity weekend pływaków – z zawodów przywieźli kilka medali.

MAL WOPR. Pracowity weekend pływaków – z zawodów przywieźli kilka… fot. MAL WOPR Malbork
W miniony weekend troje zawodników z MAL WOPR Malbork wzięło udział w zawodach pływackich odbywających się w Gdańsku i Kołobrzegu, z których przywieźli kilka medali.

Trzy dni i troje zawodników, takie cyfry to wynik minionego weekendu w wykonaniu zawodników MAL WOPR Malbork, biorących udział w zawodach, nie tylko stricte pływackich.

W piątek, 26 maja do Gdańska wyjechała najbardziej utytułowana pływaczka malborskiego klubu, 18-letnia Nadia Walentynowicz, która wzięła udział w II rundzie Ligi Województwa Pomorskiego Juniorów i Młodzieżowców, będącą jednocześnie rundą finałową.

- „W Gdańsku Nadia startowała trzykrotnie, na dystansach 100-metrowych, w każdym starcie zajmując miejsce na podium. Srebrny medal wywalczyła w stylu dowolnym, a dwa brązowe w stylu grzbietowym i zmiennym. W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach zajęła natomiast doskonałe piąte miejsce, należy dodać, że w zestawieniu pływaczek w wieku od 17 do 23 lat. W obu rundach każdy jej start okraszony był medalem, co świadczy o wyjątkowym poziomie malborskiej pływaczki” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

W sobotę, 27 maja do Kołobrzegu wyjechał 13-letni Kacper Patoka. Zawodnik Kadry Wojewódzkiej wziął tam udział w XV Mistrzostwach Kołobrzegu w Pływaniu. Jak zwykle zaprezentował się doskonale, wywalczając w zawodach dwa srebrne medale.

- „Kacper w Kołobrzegu skupił się na stylu dowolnym. W konkurencjach sprinterskich 50 i 100 metrów stanął na drugim stopniu podium i mógł cieszyć się z medali.  W trzeciej konkurencji stylu dowolnego zajął co prawda siódmą lokatę, ale cieszy uzyskany wynik, bardzo zbliżony do rekordu życiowego (2:17,76)” - dodaje Iwona Ciecholewska.

W niedzielę, 28 maja Gdańsk ponownie gościł zawodników startujących  w II rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Wśród najlepszych pomorskich ratowników znalazł się zawodnik MAL WOPR, 17-letni Kamil Czarnota. Kamil, na co dzień startujący w zawodach pływackich, jest także doskonałym ratownikiem, który nie tylko zbiera doświadczenie w pracy na plażach, ale również sprawdza swoje umiejętności na zawodach ratowniczych.

- „Tym razem w bardzo silnej stawce zawodników, pod czujnym okiem surowych sędziów, zaliczył bardzo dobry występ uwieńczony srebrnym medalem. W konkurencji 100m ratowanie kombinowane uzyskał doskonały czas 1:27,22 i mógł cieszyć się z brązowego medalu. Warto dodać, że wielu zawodników musiało przełykać w Gdańsku gorycz dyskwalifikacji, bowiem sędziowie byli bardzo restrykcyjni. W każdej z trzech konkurencji zawodów, Kamil plasował się w pierwszej dziesiątce zawodników, uniknął dyskwalifikacji, a w zestawieniu chłopców 16-18 lat zajął bardzo dobre, piąte miejsce. W zawodach startował także były zawodnik MAL WOPR, doskonały ratownik, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Technicznych, dziewiętnastoletni Cezary Gwiazdowski. Cezary nie zdobył co prawda medalu ale jego doskonałe umiejętności i doświadczenie można już od kilu sezonów sprawdzać w sezonie na plaży w Krynicy Morskiej, gdzie pełni odpowiedzialną służbę” - podsumowuje Iwona Ciecholewska.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.