Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

SZTUM: Ponad 22 tys. zł w puszkach sztumskich wolontariuszy! 25. Finał WOŚP 2017! - 15.01.2017

SZTUM: Ponad 22 tys. zł w puszkach sztumskich wolontariuszy! 25. Finał… fot. W. Mocny
Ponad 22 tys. zł datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebranych tylko w Gminie Sztum oznacza, że rekord z poprzedniego roku – 21 tys. zł, został pobity. Mieszkańcy gminy Sztum wyjątkowo mocno zaangażowali się w jubileuszowy 25. finał, co widać było w wypełnionym po brzegi Kinie Teatrze – Powiśle. Oczywiście nie mogło zabraknąć występów dzieci, a co ważniejsze orkiestrowych aukcji: złotych i srebrnych serduszek, mebli i koszulek z podpisami znanych sportowców.

Przypomnijmy, że w ub. r. w Sztumie kwestowało 50 wolontariuszy, a cały finał przyniósł 21 tys. zł. W tym roku także nie zabrakło hojnych darczyńców.  Główny sztab WOŚP naszego terenu mieścił się w Sztumskim Centrum Kultury. W tym roku mieszkańcy naszej gminy „zrzucali się” na orkiestrę wspólnie z gminą Stary Targ, w której także działała kawiarenka, aukcje i wolontariusze.

 

Angażowali się mieszkańcy, ale przede wszystkim młodzież ze szkół: m.in. LO im. Jana Kasprowicza i SP nr 2 oraz dzieci z przedszkoli naszej gminy.  Maluchy z Przedszkola Na Słonecznej Górce oraz Prz-la im. Kubusia Puchatka dały wspaniałe występy, gorąco oklaskiwane przez publiczność, wśród której było wielu rodziców. Także popisy wokalne uczennic były bardzo dobrze przyjęte przez uczestników kwesty 25. WOŚP.

 

Rozgrzać darczyńców pomogły także zespoły muzyczne: Muzegram i Innowacje, które tym samym zadebiutowały na deskach SCK. Ostatni występ zwiastował koniec oficjalnej części akcji i pokaz sztucznych ogni - Światełko do Nieba, które rozbłysło o godz. 20.00, dołączając symbolicznie do finałów w innych miastach.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.